Bitwa Regionów: kulinarne zmagania o polskie dziedzictwo kulinarne

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do z całej Polski do uczestnictnictwa w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów” W konkursie Koła Gospodyń Wiejskich mają zaprezentować potrawy regionalne, oparte na własnych, lokalnych recepturach i naturalnych składnikach.

Konkurs  ma na celu nie tylko promowanie bogactwa smaków z różnych regionów Polski, ale także wspieranie rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich. To także część szerszej kampanii #KupujŚwiadomie, która zachęca do wyboru produktów krajowych i czytania etykiet.

Zmagania podzielone będą na trzy etapy. Pierwszy to selekcja, gdzie komisja kwalifikacyjna wybierze uczestników regionalnych wydarzeń. Następnie zwycięzcy, spotykają się na szczeblu wojewódzkim, aby walczyć o miejsce w finale ogólnopolskim. Ostatecznie finał Bitwy Regionów zgromadzi 16 najlepszych drużyn, które zaprezentują swoje umiejętności kulinarne na wielkiej scenie.

Oceniając potrawy, jury weźmie pod uwagę nie tylko smak i aromat, ale także sposób prezentacji dań. Nagrody pieniężne oraz nagrody dodatkowe będą dodatkową, oprócz prestiżu, motywacją dla uczestników.

Więcej o konkursie na stronie BitwaRegionów.pl

 • Andrzej Podrez

  [ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

  W tej kategorii:

  Olsztyn: pożar w instalacji przetwarzania odpadów

  Wszystko wskazuje na to, że Fortum faktycznie wycofało się z budowy spalarni śmieci na terenie Gminy Wisznia Mała. O tym jak to się stało, że nagle w naszej gminie na…

  Czytaj dalej

  Nie przegap

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach