Budowa kanalizacji w Ligocie Pięknej, Wiszni Małej i Wysokim Kościele

Wójtowie i burmistrzowie gmin będących beneficjentami działania 321 realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich spotkali się 26 marca b.r. we Wrocławiu w Urzędzie Marszałkowskim na uroczystym podpisaniu umów.
Na liście rankingowej znalazło się 76 gmin w tym również Gmina Wisznia Mała, które będą usprawniać i budować sieci kanalizacyjne na swoim terenie. W planie jest wybudowanie około 200 km kanalizacji. Wartość wszystkich projektów wynosi około 157 milionów złotych.
Całkowity koszt projektu realizowanego przez naszą gminę wynosi prawie 6 milionów złotych.  Zostanie skanalizowany Wysoki Kościół oraz dokończona zostanie kanalizacja Ligoty Pięknej i Wiszni Małej.

 

Duża część tej kwoty będzie współfinansowana w ramach Działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
W ramach tego Działania udziela się pomocy na realizację projektów w zakresie:

  • gospodarki wodno-ściekowej w szczególności:
    – zaopatrzenia w wodę
    – odprowadzania i oczyszczania ścieków, w tym systemów kanalizacji sieciowej lub kanalizacji zagrodowej
  • tworzenia systemu zbioru, segregacji, wywozu odpadów komunalnych
  • wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych, w szczególności wiatru, wody, energii geotermalnej, słońca, biogazu albo biomasy
  • rozbudowy infrastruktury dostępu do Internetu, ale na razie żadna gmina nie zgłosiła chęci inwestowania w ten obszar.

Andrzej Podrez

[ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

W tej kategorii:

Próby obciążeniowe mostu MS-41

Na budowie drogi ekspresowej S5 Korzeńsko – Wrocław odbyły się próby obciążeniowe mostu drogowego MS-41 przebiegającego nad rzeką Widawą. Ich celem było sprawdzenie konstrukcji obiektu, a do testów wykorzystano siedem…

Czytaj dalej

Nie przegap

Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach