Dyrektor OKSiR Mariola Blecharczyk rezygnuje ze stanowiska

Przykra wiadomość dotarła do nas po dzisiejszej sesji Rady Gminy Wisznia Mała: ceniona i lubiana przez mieszkańców, dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej p.Mariola Blecharczyk ze względu na konflikt z Wójtem Jakubem Bronowickim rezygnuje ze stanowiska. Poniżej publikujemy jej List otwarty do Rady Gminy Wisznia Mała, jaki został odczytany podczas sesji:

Szanowna Pani Przewodnicząca, Szanowni Radni i Sołtysi

Mając na względzie dotychczasową dobrą współpracę oraz sympatyczne relacje z większością Radnych i Sołtysów, czuję się w obowiązku poinformować Państwa o przyczynach, które nie pozwalają mi dalej kierować pracą Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.

Od początku mojego zatrudnienia w OKSiR, dzięki okazanemu mi zaufaniu i wsparciu ze strony władz Gminy, udało się zrealizować wiele projektów z zakresu animacji kultury, rozbudowy Ośrodka i promocji naszej „mikro ojczyzny „. Mimo to, od pewnego czasu jakość współpracy z Wójtem Gminy Wisznia Mała ulegała stopniowemu pogorszeniu i stawała się coraz trudniejsza nie tylko w zawodowym, ale również w osobistym wymiarze.

Punktem kulminacyjnym tego zjawiska są okoliczności, w jakich zostałam obarczona wyłączną odpowiedzialnością za nadal nierozwiązany problem wynikły w nieczynnym Ośrodku Wodnym przy ul. Sportowej 7. (Dokumentacja tej sprawy dostępna jest w biurze OKSiR). Fakt próby przerzucenia odpowiedzialności i sposób nałożenia na mnie kary porządkowej, zaprzeczający zasadom dobrej współpracy, nie pozostawiają mi złudzeń co do pomyślności dalszej mojej pracy na stanowisku dyrektora OKSiR i współpracy z Wójtem Gminy Wisznia Mała.

Szanowni Państwo, rezygnując z dalszego prowadzenia Ośrodka, mam nadzieję, że w dobrych rękach zostawiam wyremontowany od podstaw nowoczesny obiekt, wyposażony w niezbędne instalacje do prowadzenia działalności edukacyjnej i kulturalnej. Pozostawiam również szerokie grono wspaniałych odbiorców działań OKSiR w tym m.in. miłośników tańca, dobrej muzyki, rękodzieła, malarstwa, śpiewu, ciągle rosnącej rzeszy czytelników naszej Biblioteki i słuchaczy Uniwersytetu Dorosłego Człowiek, którzy wspólnie z pracownikami OKSiR, lokalnymi artystami i przy Waszym udziale Drodzy Państwo tworzą kulturę i tożsamość Gminy Wisznia Mała.\r\n\r\nNiestety nie zdążę już dokończyć wielu podjętych przeze mnie inicjatyw i projektów, m.in aranżacji terenu wokół Ośrodka rozbudowy Galerii na Zakręcie, realizacji drugiej Filii Biblioteki Publicznej, czy kolejnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję na kontynuację i poparcie przez Państwa dalszych działań Ośrodka Kultury w tym zakresie.

Dziękuję za współpracę

Z wyrazami szacunku

Mariola Blecharczyk

 • Andrzej Podrez

  [ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

  W tej kategorii:

  Próby obciążeniowe mostu MS-41

  Na budowie drogi ekspresowej S5 Korzeńsko – Wrocław odbyły się próby obciążeniowe mostu drogowego MS-41 przebiegającego nad rzeką Widawą. Ich celem było sprawdzenie konstrukcji obiektu, a do testów wykorzystano siedem…

  Czytaj dalej

  Nie przegap

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach