Encyklopedia Gminy Wisznia Mała – ludność

W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 odbył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – według stanu na 31 marca 2021.

Dane opublikowane w styczniu 2022 roku ukazały obraz liczby mieszkańców w poszczególnych wsiach naszej gminy. Przyjrzyjmy się, jak prezentuje się stan ludności w kolejnych miejscowościach Gminy Wisznia Mała:

 • Mienice – 266 mieszkańców
 • Piotrkowiczki – 363 mieszkańców
 • Wysoki Kościół – 192 mieszkańców
 • Machnice – 164 mieszkańców
 • Ozorowice – 508 mieszkańców
 • Strzeszów – 994 mieszkańców
 • Wisznia Mała – 951 mieszkańców
 • Pierwoszów – 295 mieszkańców
 • Ligota Piękna – 1259 mieszkańców
 • Szewce – 1314 mieszkańców
 • Rogoż – 495 mieszkańców
 • Malin – 714 mieszkańców
 • Kryniczno – 635 mieszkańców
 • Szymanów – 1254 mieszkańców
 • Psary – 1246 mieszkańców
 • Krzyżanowice – 699 mieszkańców

W sumie wg danych ze Spisu jest nas 11 349

 

 

 • Andrzej Podrez

  [ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

  W tej kategorii:

  Znalezione w archiwum: historyczne mapy Gminy Wisznia Mała

  Gmina Wisznia Mała na mapach z zasobów Biblioteki Kongresu USA. Mapa z 1942 r. Mapa z 1952 r.

  Czytaj dalej
  Epizod filmu Karuzela kręcono w Wysokim Kościele

  Bohater filmu pojechał do miasta, aby ułożyć sobie życie wedle swoich marzeń i nadziei. Rzeczywistość  jednak rozmija się boleśnie z młodzieńczymi marzeniami. Rozczarowany, postanawia wrócić do swej pierwszej dziewczyny w…

  Czytaj dalej

  Nie przegap

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach