Jedna ze scen kultowego serialu była kręcona w Psarach

Bohaterowie filmu wychodzą ze szpitala. Aby dostać się na front, dołączają do grupy aktorów objazdowego teatru. Pewnego dnia podczas podróży odnajdują w polu wrak swojego czołgu – W pancerzu dziura jak pięść. Nic z niego nie będzie, dostał w silnik – mówi Wichura. Obok czołgu leży pochowany Olgierd – dowódca załogi.
Nikt chyba już nie ma wątpliwości, o jaki serial chodzi: to Czterej Pancerni i Pies. Opisana powyżej scena pochodzi z odcinka siódmego pt. Rozstajne drogi i była kręcona w Psarach. Podczas niektórych ujęć w tle widać Kryniczno.

Artykuł ukazał się pierwotnie na portalu Wisznia Mała.net

 

Andrzej Podrez

[ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

W tej kategorii:

Encyklopedia Gminy Wisznia Mała – ludność

W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 odbył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – według stanu na 31 marca 2021. Dane opublikowane w styczniu 2022…

Czytaj dalej
Znalezione w archiwum: historyczne mapy Gminy Wisznia Mała

Gmina Wisznia Mała na mapach z zasobów Biblioteki Kongresu USA. Mapa z 1942 r. Mapa z 1952 r.

Czytaj dalej

Nie przegap

Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach