24.06 pikieta w sprawie ekranów przy drodze S5

 • Żądamy zachowania wszystkich ekranów dźwiękochłonnych na drodze S-5!
 • Żądamy zachowania ustalonej wysokości wszystkich ekranów na S-5!
 • Dosyć lekceważenia naszych praw!
 • W sprawie zachowania ekranów akustycznych wykorzystaliśmy wiele form wyrażenia naszego protestu przeciw bezprawnemu zrywaniu umowy społecznej z 2012 r.
 • Kolej na wyrażenie naszego sprzeciwu w formie, która może wreszcie dotrze do urzędników i polityków – pikieta pod siedzibami organów, które zawiodły nasze zaufanie.

 

PODSTAWOWE INFORMACJE O PIKIECIE:

 1. najbliższa środa, 24 czerwca, godz. 11.00 RDOŚ (przed Urzędem Wojewódzkim, Plac Powstańców Warszawy 1)
 2. potem każdy na własną rękę przemieszcza się na ulicę Lotniczą 24, gdzie odbędzie się
 3. kolejna pikieta godz. 12.30 GDDKIA (nad Biedronką, wejście od ul. Lotniczej) Prosimy o liczne przybycie.

 

Pikiety są zgłoszone, legalne, bezpieczne. Szanowni Sąsiedzi! 30 czerwca upływa termin określony przez RDOŚ (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska) w sprawie decyzji w sprawie ekranów akustycznych przy S5 (trasa Poznań – Wrocław). Jak Państwo zapewne pamiętają, jeszcze niedawno mieliśmy dobre informacje – Minister Rynasiewicz obiecywał wpłynąć jako organ zwierzchni i uwzględnić oczekiwania społeczne w sprawie ekranów.

Niestety, ministra Rynasiewicza już nie ma, problem pozostał… Na razie chcemy łagodnie przypomnieć się władzy, chodzi o to aby RDOŚ i GDDKIA miały świadomość, że w sprawie montażu ekranów nie odpuścimy: zapraszamy wszystkich na pikiety przed RDOŚ i przed GDDKIA. W sytuacji, kiedy rząd i opozycja zaczynają zajmować się głównie przygotowaniami do wyborów urzędnicy robią co chcą. Dlatego proponujemy sięgnąć po bardziej zdecydowane formy protestu społecznego.

Zaczynamy od pikiet, jednocześnie w przyszłym tygodniu rozpoczniemy konsultacje społeczne w sprawie bardziej zdecydowanych form protestu – spróbujemy skorzystać z doświadczeń innych np. w zakresie blokowania dróg. Pamiętajmy, że w tej batalii mamy wspólny front z przedsiębiorcami, jak i Gminą, która jest zdeterminowana pójść w tej sprawie do sądu. Powinniśmy ją wesprzeć.

Nasza pomoc poprzez organizowanie zdecydowanych form protestu pokaże wszystkim, że działamy wspólnie, że temat hałasu i tak naprawdę niszczenia naszego życiowego dorobku jest dla nas bardzo ważny – społecznie ważny, i że potrafimy działać wspólnie. Protesty społecznego mogą zdecydować o naszym sukcesie.

Z poważaniem Stowarzyszenie Integracja:

Jerzy Drozd, Jacek Wiszniowski, Grażyna Szuszkiewicz-Drozd, Waldemar Kuryłek, Katarzyna Dziwota, Maciej Łamasz, Krzysztof Głuch, Wanda Śliwowska oraz przyjaciele: Aleksandra Kuryłek

 

 • Andrzej Podrez

  [ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

  W tej kategorii:

  Próby obciążeniowe mostu MS-41

  Na budowie drogi ekspresowej S5 Korzeńsko – Wrocław odbyły się próby obciążeniowe mostu drogowego MS-41 przebiegającego nad rzeką Widawą. Ich celem było sprawdzenie konstrukcji obiektu, a do testów wykorzystano siedem…

  Czytaj dalej

  Nie przegap

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach