Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

11 maja 2024 r. Biały Król Wisznia Mała, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Trzebnicy, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej zapraszają do Szymanowa na Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko wyłoni mistrzów powiatu, ale także da szansę młodym talentom na awans do finału dolnośląskiego LZS.

Cel Wydarzenia

Głównym celem turnieju jest wyłonienie mistrzów powiatu trzebnickiego zarówno w kategorii open, jak i wśród juniorów. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli zdobyć szanse na awans do finału dolnośląskiego LZS.

Miejsce i Termin

Turniej odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Szymanowie, przy ulicy Lipowej 1. Start w sobotę, 11 maja 2024 roku, o godzinie 10:00. Potwierdzenie udziału należy złożyć do godziny 9:45 tego samego dnia.

Warunki Uczestnictwa

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 9 maja 2024 roku poprzez serwis turniejowy, maila organizatora lub osobiście przed zawodami. Wpisowe wynosi 30 złotych dla wszystkich uczestników. Zawodnicy posiadający tytuł GM/WGM lub IM/WIM są zwolnieni z opłaty. Liczba miejsc jest ograniczona do 80, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Nagrody

W turnieju przewidziano wiele nagród, zarówno finansowych, jak i rzeczowych. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne sumy pieniędzy, a dodatkowo nagrody rzeczowe, które zostaną przyznane dla najlepszych w różnych kategoriach, takich jak kobiety, osoby niepełnosprawne, seniorzy czy uczestnicy z rankingu.

Sprawy Organizacyjne

Na miejscu zapewnione będą kawa, herbata, oraz drobny poczęstunek, a po jednej z rund uczestnicy będą mieli możliwość zjedzenia ciepłego posiłku. Zawody będą prowadzone zgodnie z aktualnymi przepisami FIDE i Kodeksem Szachowym PZSzach 2005 r. z późniejszymi zmianami.

Klasyfikacja LZS

Dla mieszkańców lub reprezentantów klubów z powiatu Trzebnickiego przewidziano specjalną klasyfikację LZS. Dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach przewidziano awans do finału wojewódzkiego oraz nagrody honorowe.

Szczegóły na plakacie:

Andrzej Podrez

[ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

W tej kategorii:

Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

OKSiR Wisznia Mała, Sołtys i Radny Ozorowic oraz Gmina Wisznia Mała zapraszają 2 czerwca 2024r. na Gminny Dzień Dziecka W programie: animacje: mini disco, piosenki, konkursy, gry i zabawy z…

Czytaj dalej
15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

Szymanowianie, OKSiR Wisznia Mała, Sołtys, Radny i Rada Sołecka Szymanowa oraz Gmina Wisznia Mała zapraszają na: 15. Folkloriadę 12. Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych im. Witolda Góreckiego Festiwal odbędzie się 18…

Czytaj dalej

Nie przegap

Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach