Planowany przebieg drogi S5 na terenie województwa dolnośląskiego

Zainteresowanie w naszym regionie, budową drogi ekspresowej S5, jest ogromne, mimo tego, iż w dalszym ciągu jest to – na odcinku Korzeńsko-Wrocław, inwestycja jedynie planowana.
Udało mi się dotrzeć do najbardziej aktualnych wizualizacji, przedstawiających przebieg drogi S5 w połnocnej części województwa dolnośląskego.
Linki do planów całej inwestycji, od Korzeńska do Wrocławia, w skali 1:25 000, zapisane w formacie pdf znajdują się na końcu artykułu.
Na początek, krótka informacja prasowa:


     Inwestycja S5: Wrocław / AOW w. Północ  – Korzeńsko/ gr. województwa posiada tzw. decyzję ZRID – zgodę na realizację inwestycji, wydaną przez Wojewodę Dolnośląskiego.
Inwestycja została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Jej realizacja przewidziana jest po roku 2013r. (Załącznik 2 PBDK na lata 2011-2015).
Przedsięwzięcie to znajduje się również na rezerwowej liście projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013. Szacowany koszt dolnośląskiej części inwestycji wyniesie ponad 2,5  miliarda zł.
Głównym celem inwestycji jest budowa szybkiego i sprawnego połączenia pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem. Ekspresowa S-5 będzie alternatywą dla istniejącej drogi krajowej nr 5.
Realizacja trasy wprowadzi istotne ułatwienie międzynarodowego transportu drogowego, zapewnienie połączenia drogowego  o wysokim stopniu bezpieczeństwa i  komforcie ruchu oraz zmniejszenie oddziaływania infrastruktury drogowej na środowisko.
Dzięki budowie S-5 nastąpi skomunikowanie autostrady A2 z autostradą A4, rozwijając tym samym sieć nowoczesnych połączeń drogowych w kraju.

 • Andrzej Podrez

  [ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

  W tej kategorii:

  Próby obciążeniowe mostu MS-41

  Na budowie drogi ekspresowej S5 Korzeńsko – Wrocław odbyły się próby obciążeniowe mostu drogowego MS-41 przebiegającego nad rzeką Widawą. Ich celem było sprawdzenie konstrukcji obiektu, a do testów wykorzystano siedem…

  Czytaj dalej

  Nie przegap

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach