Polski James Dean w Wysokim Kościele

Tadeusz Konwicki, reżyser filmu Salto, tak wspomina w swojej książce – Pamiętam, że było gorąco – pracę nad filmem:

Bardzo długo chodziłem za tym, żeby Salto skierowano do produkcji. Gdy to się w końcu stało, wiedziałem, że muszę robić film natychmiast, teraz albo nigdy.
Pierwszego dnia zdjęć, chyba 2 października – a miałem kręcić upalne lato, wyobrażałem sobie, że wszystko będzie w rozkwicie, że pot będzie się lał – budzę się o szóstej rano, zdenerwowany. Mamy jechać w plener pod Wrocław, do sadu, a tu ktoś z produkcji dzwoni: – „Strasznie przepraszamy, panie reżyserze, wyjazd się opóźni, bo silniki samochodów zamarzły”. Plener był pod Wrocławiem w miejscowości Wysoki Kościół.

Salto (1965). Reżyseria: Tadeusz Konwicki. W roli głównej: Zbigniew Cybulski.

Artykuł ukazał się pierwotnie na portalu Wisznia Mała.net

 

 • Andrzej Podrez

  [ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

  W tej kategorii:

  Encyklopedia Gminy Wisznia Mała – ludność

  W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 odbył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – według stanu na 31 marca 2021. Dane opublikowane w styczniu 2022…

  Czytaj dalej
  Znalezione w archiwum: historyczne mapy Gminy Wisznia Mała

  Gmina Wisznia Mała na mapach z zasobów Biblioteki Kongresu USA. Mapa z 1942 r. Mapa z 1952 r.

  Czytaj dalej

  Nie przegap

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach