Puchar Polski w Dogtrekkingu edycja Wisznia Mała

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Wysoki Kościół zapraszają wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku z psami do Wiszni Małej, na zawody w dogtrekkingu, które odbędą się 20 czerwca 2015r.

Puchar Polski w Dogtrekkingu to cykl imprez jakie od 7 lat organizuje – przy współpracy z lokalnymi samorządami i organizacjami pozarządowymi firma Sportshooter z Chorzowa. Z roku na rok, zawody odbywające się w ramach Pucharu cieszą się coraz większą popularnością. W Lublińcu, 11 kwietnia b.r., na pierwszych zawodach w tym roku wystartowało ponad 200 zespołów. Zainteresowanie kolejnymi biegami jest równie duże. Przed nami jeszcze:

 • 05 – Złoty Stok
 • 06 – Wisznia Mała
 • 08 – Przesieka
 • 09 – Wisła

Dogtrekking to sport dla każdego – w zawodach mogą uczestniczyć zarówno zawodowi sportowcy jak i amatorzy, biegacze, kijkarze a także po prostu miłośnicy długich spacerów z psem. Startować można indywidualnie i całymi rodzinami. Oczywiście w każdym zespole musi być przynajmniej jeden pies. Biegi odbywają się w kilku kategoriach:

Long 45 km – mężczyźni, kobiety,
Mid 25km – mężczyźni, kobiety, rodziny
Mini 15 km – kobiety, mężczyźni, rodziny

Podczas edycji w Wiszni Małej nie będzie dystansu long. Odbędą się tylko biegi mini i mid na około 15 i 25 km oraz krótkie biegi dla dzieci. Trasy biegów poprowadzone będą przez Park Maliński, Pierwoszów, Machnice i Wysoki Kościół. Start i meta znajdować się będą w Wiszni Małej. Dokładny przebieg tras będzie podany dopiero na godzinę przed startem, gdyż zawody mają formułę biegu na orientację.

Gorąco namawiamy wszystkich Wrocławian do uczestnictwa w naszych zawodach dogtrekkingowych. Gmina Wisznia Mała to idealne miejsce do uprawiania tego typu sportów. Z pewnością wielu mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, nawet nie zdaje sobie sprawy jak blisko mają tereny, po których można pospacerować z dziećmi, pobiegać z psem, pojeździć rowerem czy nawet pojeździć konno. Zawody w Wiszni Małej są doskonałą okazją aby poznać naszą gminę właśnie z tej strony. Tak dużo wolnej przestrzeni, niezliczonej ilości duktów i leśnych ścieżek, bliżej Wrocławia na pewno nie znajdziecie  – mówi Andrzej Podrez ze Stowarzyszenia Wysoki Kościół, pomysłodawca i koordynator zawodów.

Nie ważne czy biegasz szybko czy wolno, czy ewentualnie wolisz spacerować, nie musisz mieć także jakiegoś specjalistycznego sprzętu do tego żeby wystartować – zwykła smycz wystarczy. Jeżeli lubisz spędzać aktywnie czas ze swoim psem to 20 czerwca 2015r. musisz być w Wiszni Małej.

Zapisy online: www.dogtrekking.com.pl lub w godz. 8.00-9.00 w dniu zawodów. W związku z dużym zainteresowaniem imprezą uruchomione zostaną również zapisy dzień przed zawodami, ale najlepiej oczywiście zrobić to dużo wcześniej przez internet.

Program:

8.00-9.00 – zapisy
10.00 – start
11.00 – bieg z psem dla dzieci
17.00 – dekoracja wszystkich uczestników
ok. 18.00 – Piknik Świętojański pod Wiszniakiem

Puchar odbywa się pod patronatem czasopism: Mój Pies oraz Dog & Sport, Telewizji Katowice oraz portalu Aktywni z psami. Głównymi sponsorami zawodów są: Fitmin (karma dla zwierząt) oraz Merrell (obuwie sportowe). Partnerami organizacyjnymi imprezy są Gmina Wisznia Mała i Powiat Trzebnicki.

 • Andrzej Podrez

  [ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

  W tej kategorii:

  Próby obciążeniowe mostu MS-41

  Na budowie drogi ekspresowej S5 Korzeńsko – Wrocław odbyły się próby obciążeniowe mostu drogowego MS-41 przebiegającego nad rzeką Widawą. Ich celem było sprawdzenie konstrukcji obiektu, a do testów wykorzystano siedem…

  Czytaj dalej

  Nie przegap

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach