Puchar Polski w DogTrekkingu – poradnik

To już jutro – po raz pierwszy w Wiszni Małej: Puchar Polski w DogTrekkingu. Przez internet zapisało się ponad 200 dogtrekkerów z całej Polski. Ilu przyjedzie zapisać się bezpośrednio przed biegiem – trudno oszacować. W Złotym Stoku w dniu biegu zapisało się dodatkowo ponad 50 osób. Żadne z zawodów odbywających się w ramach Pucharu nie odbywały się jeszcze tak blisko jednego z największych miast w Polsce.

Miejscowi partnerzy organizacyjni imprezy (OKSiR i Stowarzyszenie Wysoki Kościół) zrobili bardzo dużo aby o zawodach dowiedziało się jak najwięcej osób:

 • we Wrocławiu na słupach ogłoszeniowych zawisło 200 plakatów reklamujących imprezę,
 • od 3 miesięcy Puchar Polski w Wiszni Małej jest intensywnie promowany w internecie, w wyszukiwarce Google i na portalach społecznościowych.

 

Ogrom pracy jaki włożono w przygotowanie imprezy trudno policzyć. Jutro wszyscy będziemy zbierać owoce tej pracy.

Warto więc przyjść do Wiszni Małej lub stanąć gdzieś na trasie i uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu – na pewno będzie na co popatrzeć. Mieszkańcy Pierwoszowa, Machnic i Wysokiego Kościoła – bądźcie czujni, jutro w waszych wsiach pojawi się wyjątkowo duża liczba osób spacerujących w towarzystwie psów. Co niektórzy mogą nawet biec i to bardzo szybko. Dokładnej informacji na temat trasy biegu nie można upubliczniać przed biegiem gdyż DogTrekking to bieg na orientację.

Plan zawodów

8.00 – otwarcie boiska (Start i Meta znajdować się będą na boisku w Wiszni Małej)
8.30 – 9.30 – zgłoszenia, potwierdzanie zgłoszeń przez internet, odprawa weterynaryjna,
9.50 – odprawa techniczna dla dystansu mid – 24km i mini – 14 km,
10.00 – START
11.00 – canicross (bieg z psem) dla dzieci,
17.00 – dekoracja uczestników.

 

Co warto wiedzieć, o czym warto pamiętać:

 • Najlepsze miejsce do fotografowania zaraz po starcie: Wisznia Mała w okolicach remizy strażackiej, ul. Łąkowa (na boisku może być dość ciasno).
 • Pierwsi zawodnicy będą wracać z trasy około godziny 12.00
 • Głośny doping na trasie, który uwielbiają biegacze długodystansowi, na trasie biegów z psem jest niewskazany.
 • Nie blokujemy miejsc parkingowych w Wiszni Małej. Przyjadą goście z całej Polski – nawet z odległego Lublina. Dajmy im możliwość zostawienia auta jak najbliżej boiska.
 • Uprasza się mieszkańców Wiszni Małej, Pierwoszowa, Machnic i Wysokiego Kościoła o zamknięcie swoich psów, kur i innych zwierząt na terenie własnych posesji.
 • Na boisku w Wiszni Małej mają prawo przebywać tylko psy uczestniczące w biegu na 24 i 14 km. Canicross dla dzieci odbędzie się w towarzystwie psów organizatora specjalnie do tego przeszkolonych. Przyprowadzanie swoich psów, żeby „pokibicowały” jest zabronione.
 • Jeżeli planujecie spacer z psem po Lesie Malińskim – NIE PUSZCZAJCIE PSA LUZEM.

 • Andrzej Podrez

  [ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

  W tej kategorii:

  Próby obciążeniowe mostu MS-41

  Na budowie drogi ekspresowej S5 Korzeńsko – Wrocław odbyły się próby obciążeniowe mostu drogowego MS-41 przebiegającego nad rzeką Widawą. Ich celem było sprawdzenie konstrukcji obiektu, a do testów wykorzystano siedem…

  Czytaj dalej

  Nie przegap

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach