Olsztyn: pożar w instalacji przetwarzania odpadów

Wszystko wskazuje na to, że Fortum faktycznie wycofało się z budowy spalarni śmieci na terenie Gminy Wisznia Mała. O tym jak to się stało, że nagle w naszej gminie na granicy z Wrocławiem mało nie powstała, ta przez nikogo niechciana inwestycja, jeszcze z pewnością na łamach #Wisznia Mała jeszcze napiszemy.

Teraz jednak informacja z Olsztyna: w rzekomo najnowocześniejszej i najbezpieczniejszej na świecie Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, wybudowanej za ponad 900 milionów, w czasie trwającego już od 3 miesięcy rozruchu, wybuchł pożar w jednym z silosów. Stało się to w nocy z 18 na 19 lutego b.r.

Z ogniem walczyło 9 zastępów strażackich, straty oszacowano na 5 milionów złotych. W olsztyńskim ITPO mają być spalane śmieci z 37 gmin. Docelowo w ciągu godziny ma być spalanych 15 ton odpadów. Nie jest to taka sama spalarnia jaka miała powstać w naszej gminie. W niej miały być spalane odpady zmieszane. W Olsztynie będą utylizowane takie odpady, które już nie podlegają recyklingowi.

Dla zainteresowanych:

 

 • Andrzej Podrez

  [ Mieszkam w gminie Wisznia Mała od 17 lat. W latach 2010-2018 prowadziłem mały portal informacyjny WiszniaMala.net. #Wisznia Mała jest jego kontynuacją. ] [ Byłem Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wysoki Kościół w okresie jego największej świetności. Jestem współautorem projektów, dzięki którym w wysokokościelskim parku pojawiło się bardzo oryginalne urządzenie do kalisteniki (parkour), ścieżka zdrowia oraz wiele elementów małej architektury. ] [ Wspomagałem kilka naszych lokalnych społeczności w tworzeniu e-sołectw. Malin, Psary, Wysoki Kościół czy nawet Czeszów to najważniejsze z nich. ] [ Jestem fascynatem biegania i miłośnikiem psów. Byłem pomysłodawcą zorganizowania w Wiszni Małej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody, których zostałem koordynatorem, odbyły się w 2015 roku i ściągnęły do naszej gminy ponad 200 macherów z psami. ] [ Zawodowo zajmuję się poligrafią. ] [ Prowadzę również bloga o net-billingu. ]

  W tej kategorii:

  Bitwa Regionów: kulinarne zmagania o polskie dziedzictwo kulinarne

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do z całej Polski do uczestnictnictwa w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów” W konkursie Koła Gospodyń Wiejskich…

  Czytaj dalej

  Nie przegap

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  Gminny Dzień Dziecka w Ozorowicach

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15. Folkloriada w Szymanowie już w sobotę 18 maja

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  15-16 czerwca 2024r. – Wycieczka ze Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki w Machnicach

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Szachach Indywidualnych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Wisznia Mała – I Przegląd Orkiestr Dętych

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach

  Ogólnopolska Wystawa Święto Konia w Machnicach